OK
Używamy cookies w celu uczynienia Państwa wizyty na naszej stronie internetowej bardziej wydajnej. Zakładamy, że wyrażacie na to zgodę.

Porady jak dobrać rower

Podstawy

W ostatnich latach rowery sportowe mocno zdominowały świat rowerów. Tym sposobem wiele rowerów młodzieżowych posiada dziś krótkie ramy, nisko ustawione siodełka i stara się zachować „fajny wygląd”. Wiele z nich to jednak nadal często mniejsze wersje modeli rowerów dla dorosłych, co sprawia, że rowery te z reguły nie są dopasowane do anatomii dziecka. Proporcje ciała u maluchów jak i dorastającej młodzieży różnią się od tych, które występują u dorosłych. "Mniejsza wersja" roweru dla dorosłych nie jest zatem optymalnym rozwiązaniem dla dzieci, które pozwoliłoby najmłodszym dobrze opanować jazdę na rowerze.

PUKY® obrało inną drogę

Rowery PUKY® cechuje przemyślana geometria ramy o nowoczesnym wyglądzie, która odpowiada trendom dorosłych, której jednak konstrukcja uwzględnia specyficzną anatomię dziecka. Ponadto rowery młodzieżowe PUKY® posiadają opcję maksymalnej regulacji siodełka i kierownicy, co pozwala cieszyć się nimi przez długi czas. Zachowują przy tym właściwości wymagane dla ergonomii dziecka, są optymalne i łatwe w obsłudze. Rowery są wyposażone w obszerny pakiet bezpieczeństwa, który jest akceptowalny z punktu widzenia dziecka i łatwy w obsłudze.

Mechanizm zmiany biegów przerzutki

Dzieci czują się na rowerze tym pewniej i bardziej doświadczone, im lepiej operują również mechanizmem zmiany biegów przerzutki w swoim rowerze. Najprościej nauczyć się tej czynności na łatwym w obsłudze układzie napędowym wyposażonym w 3 do 7 biegów. Nieco trudniejszy w obsłudze jest układ z 21 lub większą ilością biegów, jednak ten typ mechanizmu przerzutek jest zalecany dla dzieci, które mają wystarczająco dużo siły, by bez problemu korzystać z nieco ciężej chodzących manetek zmiany biegów.


Debug löschen