Często zadawane pytania dotyczące gwarancji

Garantie

Kliknij na zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami. Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytanie, wyślij nam e-mail na adres  info@puky.de. Chętnie Ci pomożemy.

Kiedy zaczyna się 5-letnia gwarancja?

Okres gwarancji rozpoczyna się od daty zakupu widocznej na paragonie.

Jak aktywować gwarancję?

Bardzo proste: rejestrujesz swój pojazd w rejestracji gwarancji. Wkrótce po rejestracji, numer gwarancji zostanie wysłany na adres e-mail. Należy zanotować ten numer na dowodzie zakupu i zachować go do ewentualnych roszczeń gwarancyjnych.

Czy gwarancja wygasa, jeśli sprzedam pojazd?

Nie, gwarancja przypisana jest do produktu a nie tylko do pierwszego kupującego. Po aktywacji gwarancji, która musi nastąpić w ciągu 4 tygodni od daty zakupu, kupujący otrzyma numer gwarancji w wiadomości e-mail. Numer ten można następnie przekazać kupującemu wraz z dowodem zakupu, gdy pojazd zostanie sprzedany. Aby zachować roszczenia gwarancyjne w okresie gwarancyjnym, kolejny kupujący musi również zarejestrować się online pod swoim nazwiskiem i numerem gwarancji należącym do pojazdu.

Do jakiej usługi odnosi się roszczenie gwarancyjne?

Gwarancja dotyczy naprawy lub wymiany wadliwej ramy, widelca lub kierownicy. Nie obejmuje wynagrodzenia za prace montażowe ani wymiany innych komponentów.

Jakie szkody nie są objęte gwarancją?

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z normalnego zużycia, wadliwego użytkowania lub awarii wynikających z niewłaściwego użytkowania, zaniedbania, nieprawidłowego montażu lub konserwacji lub instalacji innych części.

* na ramy, widelce, kierownice

Często Zadawane Pytania